Politie mag niet deelnemen aan Pride Toronto 2019
De organisatie van Pride Toronto in Canada verbiedt de politie deel te nemen aan de parade. De ordediensten zullen wel aanwezig zijn om het evenement te begeleiden, te beveiligen en het verkeer te regelen.
163 leden van de algemene vergadering stemden voor het verbod, 161 tegen. Met twee stemmen verschil legt de kwestie de verdeeldheid pijnlijk bloot. Bovendien is er kritiek op de stemmethode. Die gebeurde online en bij sommige stemmen zijn er twijfels of deze leden wel echt zijn.
De verhoudingen tussen de LGBT-gemeenschap en het politiekorps van Toronto liggen al even overhoop. De onderzoeken naar de transfobe moord op Alloura Wells in 2017 en de zaak van seriemoordenaar Bruce McArthur in 2018 sleepten te lang aan. McArthur viseerde homomannen.
Beeld: Timothy Junes
Bron: Gay Star News
Pingback: Bruce McArthur bekend moord op acht homomannen in Toronto – Be Out
Pingback: Acht keer levenslang voor moordenaar van acht homomannen – Be Out